خطراتی که تو جاده موتور سوار ها رو تهدید میکنه

به این عکس نگاه کنید و خوب به خاطرش بسپارید اینها مواردی هستند که شما هر بار قصد دارید با موتور برید بیرون ممکنه برای شما پیش بیاد و باید از این موارد دوری کنید.

موتور سیکلت شما، امنیت شما

امنیت شما بستگی به شرایط موتورسیکلت شما داره مواردی مثل پاک کردن چراغ ها ، تمیز کردن پلاک ، چک کردن باد لاستیک و عمق آج لاستیک، چک کردن چراغ ها ، روغن موتور و  آینه ها فقط هفته ای 10 دقیقه وقت شما رو میگیره و هیچ هزینه ای برا شما نداره.

تازه بهترین کارایی رو از موتورسیکلتتون میگیرید و همیشه می تونید اطمینان داشته باشید که مشکلی ندارید.

از اشتباهاتی که انجام می دید درس بگیرید!

به یاد داشته باشید چه تازه کار هستید یا حرفه ای باید همیشه از اشتباهات خودتون درس بگیرید و مهارت خودتون رو در موتور سواری ارتقا بدید. در فصل های آینده بیشتر به این موضوع می پردازیم

فاصله مجاز  برای موتور سیکلت با وسیله نقلیه

با رعایت کردن فاصله مجاز همیشه قادر خواهید بود عکس العمل مناسبی داشته باشید،دقت داشته باشید در عکس فوق حداقل فاصله مجاز نشان داده شده . وقتی که خسته هستید یا سرما خورده اید، و یا دارویی مصرف کرده باشید زمان عکس العمل شما بسیار کند تر می شود و باید فاصله بیشتری را رعایت کنید.

در بهترین حالت فقط 0.65 صدم ثانیه وقت دارید تا  عکس العمل نرمالی برای ترمز کردن  انجام بدید، جالب است بدانید درصد کمی از موتور سوار ها زیر یک ثانیه عکس العمل نشان می دهند و در جاده برای افراد عادی در حدود دو برابر هست یعنی چیزی در حدود 1.5 ثانیه.

نکته: همیشه بد ترین حالت را برای رانندگان دیگه در نظر بگیرید و در مواقعی که پشت سر وسیله نقلیه بزرگتری هستید فاصله بیشتری را رعایت کنید.

برای حمایت از وبسایت ما، لطفا نظر خودتون رو بنویسید

مولف: کورش علیزاده